چاپ        ارسال به دوست

کتاب آمارنامه صنعت پویانمایی ایران سال 1395

کتاب آمارنامه صنعت پویانمایی ایران سال 1395 شامل آمار و ارقام از وضعیت صنعت پویانمایی کشور توسط ستاد توسعه فناوری‌ های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین و به چاپ رسید.

 

صنعت پویانمایی یکی از صنایع فرهنگی محسوب میشود که طی سالهای اخیر در بعد جهانی، مورد توجه بسیار قرار گرفته و برای کشورهای پیشرو در این عرصه، سودآوری قابل توجهی (گاهی بی شتر از صنایع شناخته شده مانند صنایع نظامی) را به ارمغان آورده است. علاوه بر منافع مالی، با توجه به این که عمده مخاطب پویانمایی، کودکان، نوجوانان و جوانان هستند، اثرگذاری فرهنگی محصولات پویانمایی نیز قابل تامل و توجه است و لزوم توسعه این صنعت را نزد کشورها دوچندان می کند. بر این اساس، کشورها در تلاش برای سهم خواهی در این حوزه هستند. توسعه یک صنعت در گرو تدوین استراتژی و راهبرد بوده و اولین گام برای تدوین اثربخش چشم انداز و راهبرد، پایش بر اساس واقعیت های موجود و تحلیل آمار و ارقام عملکرد صنعت است. این پایش بر اساس واقعیت فعلی و تحلیل های آمار و ارقام عملکردی صنعت صورت می پذیرد.

بر این اساس، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به نقش حمایتی خود در صنایع فرهنگی و خلاق، در پاییز 1395 اقدام به ایجاد وبسایت آمارنامه صنعت پویانمایی کرد. هدف از تدوین و گردآوری آمارنامه، ایجاد بستری مبتنی بر آمار و ارقام قابل اطمینان، مستند و نزدیک به واقعیت برای رشد و توسعه صنعت پویانمایی کشور ست.

شایان ذکر است اطلاعات موجود در این کتاب از طریق « پرسشنامه خوداظهاری » و «منابع در دسترس » جمع‌آوری شده است.

امید است با نشر این کتاب گامی هر چند کوچک در جهت رشد و توسعه صنعت پویانمایی و تعالی جایگاه بین­ المللی آن برداشته شود.

 

نسخه کتاب آمارنامه صنعت پویانمایی ایران سال 1395 را از اینجا دانلود کنید.

 


١٠:٣٤ - 1397/07/22    /    شماره : ٣٢٤    /    تعداد نمایش : ١٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج